Trening skutecznej nauki i zapamiętywania

Zacznij się uczyć się efektywnie,  zapamiętuj ważne informacje skutecznie i w krótszym czasie. 

Jak robić skuteczne notatki

Wykorzystując odpowiednie, techniki możesz osiągnąć wiele, oszczędzić czas i energię. Zapraszam na zajęcia, na których nie tylko dowiesz się na czym one polegają ale też przećwiczyć aby móc z nich od razu skorzystać

Harmonogram treningów

Najbliższy trening:

Kompleksowy trening skutecznej nauki i zapamiętywania

start: październik 2022
50 godzin lekcyjnych, 10/2022 – 03/2023

opłaty 5 rat x 360zł

 

Jak się uczyć... biologii

start: listopad 2022
4 spotkania (1 raz w tygodniu, 90min)

cena 290zł

zapisy – kontakt

Jak się uczyć... historii

start: luty 2023
4 spotkania (1 raz w tygodniu, 90min)

cena 290zł

zapisy – kontakt

Jak się uczyć... geografii

start: maj 2023
4 spotkania (1 raz w tygodniu, 90min)

cena 290zł

zapisy – kontakt

Dlaczego warto się zainteresować treningami?

W szkole oraz na zajęciach dodatkowych spędzasz dużo czasu, w naukę wkładasz spory wysiłek. Materiału jest sporo, czasu coraz mniej.

W dodatku okazuje się, że ...

Kolejne korepetycje czy dodatkowe zajęcia wywołują jeszcze większe zniechęcenie i zmęczenie. Masz jeszcze mniej czasu i sił...

Spędzasz coraz więcej czasu na nauce i pracy, jesteś zmęczony i brak Ci energii

Ciągłe powtarzanie tego samego materiału zajmuje dużo czasu a wcale nie ułatwia zapamiętywania

Nie masz czasu na inne aktywności, spotkania z przyjaciółmi.

Zdobywanie nowych umiejętności staje się przykrą koniecznością a nie radosnym odkrywaniem.

Jak wobec tego sobie z tym poradzić?

Proponuję zatrzymać się na chwilę  i skupić na tym jak skutecznie się uczyć. Zapraszam na trening, podczas którego pokażę Ci w jaki sposób lepiej zapamiętywać i efektywnie się uczyć. A co najważniejsze – wspólnie przećwiczymy omawiane techniki i zasady abyś mógł jak najszybciej z nich skorzystać

#1 Poznasz sprawdzone mnemotechniki

Mnemotechniki to sposoby zapamiętywania, które w pełni angażują naszą wyobraźnię, skojarzenia i pobudzają różne zmysły.

Efektywność takiej nauki jest znacznie wyższa, a efekty są trwalsze. Dodatkowo takie techniką są ciekawsze i mniej męczące od wielokrotnego powtarzania czy monotonnego czytanie bez zrozumienia.  Najbardziej popularne mnemotechniki to łańcuszek skojarzeń, “żywy obraz”, zakładki obrazkowe. W trakcie treningów poznasz i nauczysz się wykorzystywać je  na co dzień!

#2 Nauczysz się robić dobre notatki.
Mają moc!

Jak stworzyć notatkę, która będzie przyjazna Twojemu mózgowi i sprawi, że nauka będzie skuteczna?

Przede wszystkim, musimy pamiętać, że robienie notatek to proces. Nie jest skomplikowany i składa się z trzech etapów. Jeżeli wprowadzisz do swojej nauki te zasady to zapewniam, że szybko zobaczysz postęp i efekty. A zatem… omówmy te kroki, jeden po drugim.

#3 Skupimy się na wyobraźni.

Wyobraźnia jest kluczem do efektywnej nauki. To na niej bazują zasady i techniki skutecznej edukacji, od mnemotechnik przez tworzenie obrazów aż po notowanie.
Będziemy nad nią pracować przez cały trening; wymaga odpowiedniego/wspierającego środowiska, które zostanie zapewnione!

#4 Popracujemy nad uwagą.

Aby skutecznie zapamiętywać określone informacje należy skupić na nich uwagę. 
Dlatego nauczysz się koncentrować uwagę oraz rozwiniesz dwie kluczowe kompetencje pozwalające sobie radzić w świecie z dużą ilością bodźców i obrazów – czyli  selektywność oraz podzielność.

Opanowanie tych kilku elementów nie jest skomplikowane i każdy może dzięki nim oszczędzić czas i energię, a ostatecznie zrealizować swoje cele. Ale wypracowanie stosownych technik i nabycie umiejętności wymagają odpowiedniego treningu.

 Nie kursu! Nie warsztatu! 


Ale właśnie TRENINGU czyli systematycznej pracy pod okiem specjalisty.
I właśnie do takiego treningu zapraszam!

OK, a co mi to wszystko da?

Zaoszczędzisz czas
🕰️

Znasz to uczucie bezsilności, kiedy po raz kolejny próbujesz zapamiętać te same informacje. Raz, drugi, trzeci, dziesiąty

Ile to zmarnowanego czasu? Dzięki nabytym umiejętnościom ten sam materiał zapamiętasz szybciej i na długo. Odzyskany czas możesz przeznaczyć na to co lubisz, spotkanie ze znajomymi czy .. odpoczynek

Odzyskasz energię
👏

Każda aktywność, a zwłaszcza, umysłowa wymaga pracy. Ucząc się i zapamiętując nasz mózg działa jak komputer, który się w końcu wyładowuje. Low battery…i koniec!

Dlatego dowiesz się jak efektywnie zarządzać energią przeznaczoną na naukę.

Zrealizujesz cele
🚀

Sprawdzian z biologii? Ważny egzamin? Tekst wystąpienia? Zmiana praca wymagająca zdobycia nowej wiedzy i umiejętności? W każdej chwili!

Sprawdzian z biologii? Ważny egzamin? Tekst wystąpienia? Zmiana praca wymagająca zdobycia nowej wiedzy i umiejętności? W każdej chwili!

Kim jestem i dlaczego organizauję treningi?

Ukończyłam biologię na Uniwerystecie Śląskim, studiując ten kierunek przez rok również w Anglii na uniwersytecie w Wolverhamton. Jestem również absolwentem filologii angielskiej Nauczaniem zajmuję już ponad 20 lat. Przez kilka lat pracowałam jako nauczyciel biologii w renomowanym śląskim liceum – III LO Stefana Batorego w Chorzowie. 

Swoich uczniów przygotowywałam do matury podstawowej oraz rozszerzonej. W tym samym czasie zaczęłam pracę jako lektor angielskiego w szkole językowej. Od 2010 roku skupiłam się właśnie na języku angielskim prowadząc szkołę językową Apple Pie. 

Dziekuje za kontakt

Pracując z młodzieżą oraz uczącymi się dorosłymi spotykam się z powtarzającymi się problemami – brak czasu i motywacji, zmęczenie, przeciążenie duża ilością materiału. I bardzo częste stwierdzenie: “Wymaga się od nas dużo… nierzadko za dużo.

 

A nikt nam nie mówi jak powinniśmy się tego nauczyć”… Aby skuteczniej uczyć i motywować swoich uczniów wykorzystuję współczesne osiągnięcia psychologii poznawczej i neurodydaktyki.

Studia podyplomowe prowadzone przez  profesorów i doktorów psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego dodatkowo poszerzyły i uporządkowały moją wiedzę.

 

Jestem przekonana, i wiem z doświadczenia, jak ważne są przyjazne warunki, w których mózg uczy się efektywnie, a zapamiętywanie jest trwalsze. Rozumiem, że rysunek jest ważny, że doświadczenie wiedzy ma moc, a wyobraźnia, która nie ma granic, jest kluczowa w tworzeniu i uczeniu! 

 

Treningi, do których zapraszam są efektem wielu lat doświadczenia i zdobytej, specjalistycznej wiedzy. To połączenie gwarantuje ich skuteczność!

Kompleksowy trening skutecznego uczenia się i zapamiętywania

Dla kogo są przeznaczone są treningi?

Jak wygląda organizacja treningów?

Bonusy!

Jaka jest cena kursu i jak można się zapisać?

Opłata za trening obejmuje w 5 rat po 360zł
W przypadku płatności jednorazowej cena wynosi 1650zł

Aby zapisać się na trening zadzwoń +48 606 248 173 – prześlemy dodatkowe informacje i umówimy na spotkanie.

 

Możesz również wypełnić poniższy formularz,
a skontaktuje się z Tobą mailowo.

Wyrażasz zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy w celu obsługi niniejszego zgłoszenia oraz na otrzymywanie informacji handlowo-marketingowych środkami komunikacji elektronicznej wysyłanymi przez www.applepie.edu.pl (Polityka prywatności).

Czy chcesz rozwijać swoich lektorów?

Zapewne znasz to powiedzenie: “zadbaj o swoich pracowników, oni zadbają o Twój biznes” Cóż.. w przypadku szkoły językowej sprawdza się w 100%. To jakość zajęć i bezpośredni kontakt z lektowami decycują o efektach i zadowoleniu uczniów (klientów). A to przekłada się na opnie o placówce, rekomendacji, decyzjach o kontynuwaniu nauki itp.